O firmie

KILKA SŁÓW O NASZYM WYDAWNICTWIE DLA DZIECI

Jak powiedziała Wisława Szymborska, czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie wymyśliła ludzkość. W pełni zgadzamy się z tym cytatem. Dlatego zdecydowaliśmy się otworzyć wydawnictwo i księgarnię online, które będą rozwijały wyobraźnie najmłodszych.

Pierwsza personalizowana książka z bajkami została wydana w Czechach w 1998 roku. Następnie, w krótkim okresie powstało łącznie 20 tytułów tego typu książek tematycznych dla dzieci. Z punktu widzenia sprzedaży, wszystkie stały się bestsellerami.

W Polsce zrzeszamy grono małych i dużych Czytelników już od 2003 roku. Osób, które skorzystały z naszej księgarni internetowej, przybywa z roku na rok. Firma Niebieski Słoń działa obecnie również na terenie Słowacji, bijąc rekordy popularności.

Za główny cel postawiliśmy sobie połączenie przyjemnego z pożytecznym. Tradycyjne książki, często dawane na prezent, coraz częściej wypierane są przez ich elektroniczne odpowiedniki. Dzięki temu księgarnie online z wersjami cyfrowymi przeżywają swoisty “e-bookowy boom”. Chcemy odwrócić ten trend, dlatego oferujemy wyjątkowe spersonalizowane książki dla dzieci na zamówienie. Ukazujemy najmłodszym ciekawe alternatywy wobec wielotomowych dzieł, które niekoniecznie muszą być dla nich ciekawe w tym wieku.

 

KSIĄŻKA O TWOIM DZIECKU TAKŻE W JĘZYKU ANGIELSKIM

Kto czyta książki, żyje podwójnie. Przecież wszystkie dziewczynki i chłopcy marzą, by stać się bohaterem jakiejś niesamowitej przygody! Znaleźliśmy sposób na realizację tych pragnień. Tylko dzięki nam Twoje dziecko może zostać bohaterem bajki! W personalizowanych książkach (także w języku angielskim), Czytelnik z imienia i nazwiska wymieniony jest w treści bajki – o księżniczce, o zwierzętach, a nawet o dinozaurach! Ponadto, książka opatrzona jest zdjęciem Twojego dziecka, co dodatkowo nadaje jej wyjątkowy efekt.

Książki Wydawnictwa Niebieski Słoń otwierają świat fantazji. Uczą także, że czytanie może dostarczać ogromnej przyjemności i nie wiąże się z nudą. Przeżywaj niezapomniane przygody w bajce o Twoim dziecku – przenieście się razem do świata baśni! Bajki personalizowane w wersji anglojęzycznej wspomogą edukację Twojego malucha! Sprawdź także nowość w naszej ofercie – książki dla dzieci na zamówienie w języku angielskim.

 

DZIAŁAMY DLA INNYCH

W 2011 roku zrealizowaliśmy projekt, w którym uczestniczyło 477 uczniów. Każdy z nich otrzymał darmowy egzemplarz personalizowanej książki dla siebie. Ocena efektywności akcji przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Po przeprowadzonych badaniach, 26% dzieci wykazało wzrost zainteresowania literaturą. Obecnie pracujemy nad kontynuacją projektu. Niedawno uruchomiliśmy program lojalnościowy, który chcemy aktywnie rozwijać.

Dodatkowo nie zamykamy się na współpracę przy wydarzeniach związanych ze sztuką i propagowaniem idei czytelnictwa. Chętnie pojawiamy się na różnego typu spotkaniach autorskich oraz eventach literackich w całej Polsce.

Stopniowo poszerzamy ofertę Wydawnictwa o pozycje z zakresu zabawek edukacyjnych dla dzieci (m.in. ze znanym i lubianym bohaterem – Krecikiem), które pomagają w rozwoju logicznego myślenia.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl